Loader

Pomidorai gali padėti išvengti širdies priepuolio ir insulto

Autorius : | Komentavimas išjungtas įraše Pomidorai gali padėti išvengti širdies priepuolio ir insulto | On : 2012/12/14 | Kategorija : Sveika Mityba

Širdies ligos yra pirmaujančios pasaulyje pagal mirtingumo skaičių. Tūkstančiai žmonių po infarkto ar insulto lieka neįgaliais. Šių ligų sukelėjai yra nutukimas, aukštas kraujo spaudimas, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, bei kraujo apytakos problemos kurios sukelia bloga mityba. Norint išvengti šių problemų, reikia keisti gyvenimo būdą ir padidinti sveikatą stiprinančių maisto produktų vartojimą.

Vienas iš maisto produktų kurie daro širdį sveikesnia yra pomidorai. Pomidorai yra neįtikėtini savo galimybėmis veikti širdies sveikatą. Jie yra vieni iš labiausiai vartojamų produktų ir turi daug sveikatą skatinančių medžiagų. Visame pasaulyje yra tūkstančiai pomidorų veislių, kurie yra įvairių formų, spalvų ir dydžių.

Pomidorai sumažina cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje, taip pat mažina trombų susidarymo tikimybę. Tai yra labai svarbus veiksnys mažinant širdies problemas, tokias kaip aterosklerozė ir insultas.

Pomidoruose yra didelis kiekis antioksidantų. Juose yra labai stiprus antioksidantas likopenas,  kuris yra raudonas pigmentas nudažantis pomidorus. Likopenas turi savybę neutralizuoti laisvuosius radikalus, galinčius pažeisti organizmo ląsteles. Jis pasižymi kaip labiausiai širdies sveikatą gerinantis antioksidantas. Buvo įrodyta, kad pakankamas likopeno kiekis gali sumažinti išeminio insulto padarinius. Pomidoruose taip pat yra fitomaistinių medžiagų palaikančios širdies sveikatą. Juose taip pat yra didelis kiekis vitamino C ir  E, kalio, magnio, geležies, bei meta karotino.

Tie, kas nori sumažinti infarkto ir insulto tikimybę, į savo maisto racioną turėtų įtraukti ir pomidorus. Jei nepavyksta juos vartoti kasdien, reikėtu pasistengti vartoti pomidorus bent kelis kartus per savaitę. Galima pomidorus vartoti ne tik šviežius, jų būna konservuotų, marinuotų, džiovintų, išspaustų iš jų sulčių ar net tiesiog pomidoro padažų. Tad jei skundžiatės širdies problemomis pradėkite dažniau vartoti pomidorus.